Kategorie: Aktuality

Tisková zpráva vol. 2 aneb Co nás čeká a nemine

Na Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se se svými inscenacemi přihlásilo celkem 45 škol z celého světa. O tom, kdo ze zájemců se zúčastní festivalu, rozhodovala výběrová komise. Nakonec se rozhodla pro dvanáct vybraných škol a jejich představení.

Návštěvníci festivalu se mohou ve dnech 2. - 6. dubna 2019 těšit např. na inscenace z divadelních škol z Lotyšska, Bosny a Hercegoviny, Filipín, Ruska, Německa, Chorvatska, Bulharska, Rakouska nebo na každoroční Polsko, Slovensko a samozřejmě Českou republiku.

Zahájení celého festivalu proběhne 2. dubna 2019 na Moravském náměstí, kde bude postavena Open Air Stage. Kromě toho zde i sólově vystoupí slovenská písničkářka Katarzia. Další se představí kapela Acute Dose a studenti JAMU. Účastníci si mohou tedy mimo divadelních inscenací užít i hudební vystoupení.

V Kabinetu Múz bude probíhat také výstava, a to od 11. března až do konce festivalu. Bude se jednat o výstavu fotografií z minulých ročníků festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER.

V letošním roce přichází studenti s novinkou, která rozšiřuje platformu festivalu. Touto novinkou bude pětidenní tvořivý WORKSHOP | SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který je určen studentům a studentkám divadelních fakult z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.
Odborným lektorem tohoto workshopu je Attila Antal - maďarský divadelní a filmový režisér, skladatel a autor. Výstupem tohoto workshopu bude krátké představení - scénická účast - vyjadřující letošní téma festivalu - SETKÁNÍ Léčí / Regenerate with ENCOUNTER, které bude součástí závěrečného ceremoniálu.

Organizátoři festivalu tímto děkují Mezinárodnímu Visegrádskému fondu, Statutárnímu městu Brnu a Státnímu fondu kultury, za jejichž podpory je festival pořádán.


print Formát pro tisk

TOPlist