Kategorie: OFF-PROGRAM

Workshopy

The Body Of Many Voices / Nela H. Kornetová

  • 3.4 - Astorka
  • 10.00 - 12.30

Cílem workshopu je pracovat s tělem a hlasem organicky na základě fyzických podnětů a pocitů tady a teď. Hlas bude výchozím bodem pohybu a pohyb, manipulace a dotyk budou výchozím bodem pro práci s hlasem. Rozehřejme a rozcvičme si hlas, svaly, kosti i vědomí. Společně pak budeme zkoumat, jak můžeme bez námahy a s lehkostí používat naše fyzické a hlasové tělo, a jak si můžeme rozšířit své povědomí o tom, co naše vlastní tělo a hlas dokáže ve vztahu k sobě, ostatním a prostoru kolem nás. Poslouchat/naslouchat v tomto workshopu znamená najít si vztah a reagovat na impulzy, prostor a současné podmínky. V rámci mé praxe pracuji s technikami jako je hlasová masáž, broukání (humming) do kostí, radikální manipulace s tělem (a jeho končetinami) ve spojení se soustředěnou improvizací založenou na představivosti a vybavení si daných impulzů. V současné době mě zajímá rekonstrukce nemožného jako výchozí bod pro fyzickou a hlasovou improvizaci. Jak může účastník vyřešit problém nepřítomnosti svého partnera nebo skupiny a znovu vytvořit pozici či hlas, ve kterých se přirozeně ocitli při práci se svým partnerem? Budeme si také hrát s kontrastními vlastnostmi a aplikovat různé duševní a fyzické podmínky, rámce, omezení a pravidla jako možné způsoby zkoumání a vytváření okamžitých kompozic pohybu a hlasového materiálu. Abychom prohloubili naši práci budeme pracovat a experimentovat s časem a naší koncentrací. Na tělo a jeho schopnosti budeme nahlížet jako na nástroj v orchestru (skupině).

Bio:

Nela H. Kornetová je nezávislý performer, tvůrce a režisér žijící v Norsku. Po absolutoriu na Janáčkova akademie múzických umění (CZ, 2010) a Norwegian Theater Academy (NO, 2013) obrdržela prestižní stipendium DanceWEB 2014 (Impulstanz, Vídeň). Kornetova se zaměřuje na témata a emoce, které se diváka mohou přímo dotýkat. Je také uměleckou vedoucí skupiny T.I.T.S., která pracuje v nehierarchických konstelacích a společně vytváří atmosférické vizuální performance. T.I.T.S. zkoumají možnosti hybridních divadelních forem na pomezí choreografie a hry, zvuku, obrazu a těla. Tvorba T.I.T.S.: black box specific performance “Trumpets in the Sky”(2013), multimediální performance “My own private picture” (2015), audio-vizuální taneční performance “Forced Beauty” (2016) and fyzický koncert/ opereta: “MINE” (2017), audio-vizualní fyzická performance “Cult of Busy” (2018) byla představena divákům v Norsku, Dánsku, Německu, Litvě, Itálii, Polsku, Francii, Slovensku a České republice.


 

Wanna Try Folklore?

  • 3.4. - aula DIFA JAMU 202
  • 13.00 - 15.00

Folklor, tanec, tradice - říká ti to něco? A nebo neříká, ale chtěl by jsi se dozvědět víc? V rámci letošního ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER proběhne taneční workshop tradičního lidového tance z oblastí Moravy, Čech a trochu i od bratrů zo Slovenska! Pokud tě těchto pár vět navnadilo a chceš vědět víc, zapiš se na workshop "Wanna Try Folklore!".

Workshop je určený lidem planety Země všech věkových kategorií, genderů a společenských postavení. Jedinou podmínkou je sportovní oblečení a taneční obuv (jazzová obuv, taneční tretry, plátěné tenisky, nevhodné jsou boty s podpatkem, máme v sále krásné parkety!) Na workshopu se pokusíme o tanec, nicméně ne jen sólo, ale i v páru. Je výhodou hlásit se v tanečních párech, nicméně to není podmínkou!

BIO:

Tanec, jak dobře víme léčil duši již po staletí a léčí i dnes. To dobře věděli i naši předkové. Po těžké práci se bavili společně na zábavě a vytvářeli tím základ lidové kultury a lidového tance. Nepřeberné množství tanečních regionů, jednotlivých tanečních prvků a monoličnost a krása lidového kroje nám přináší ještě dnes možnost se o lidové kultuře leccos naučit. Stavte se proto na energický, ale i naučný workshop lidových tanců, převážně z oblasti Čech, Moravy a Slovenska. Budou se na Vás těšit tanečníci a tanečnice z brněnského souboru Ondráš, kteří se ve svém volném čase právě lidovým tancem baví. Nejsme však ani staří páprdové, nebavíme se jen těmi nejstaršími formami tance, ale máme rádi i kombinace folkloru s moderním tancem, stepem či baletem.


 

 BODYMIND GAME /  Irina Andreeva
  • 4.4. - Astorka
  • 14.00 - 16.00

Workshop fyzického herectví, během kterého se věnujeme rozvíjení skrytých možností propojení mentální představivosti a fyzického pohybu.

Využití lidské schopnosti vytváření mentálního obrazu a jeho vlivu na způsob existence těla. A obráceně – praktikování fyzických cvičení ovlivňující stav duše a mysli.

Co chceme získat? Chytrost těla a ohebnost vědomí.

Příklad témat, kterými se budeme zabývat:

TĚLO ----

Způsob dýchání a emoce

Pohyb a energie

Pozice /držení/ těla a duševní stav

VĚDOMÍ----

Následování pohybového kódu

Trénování pozornosti, vnější a vnitřní

Práce s rytmem a hudbou

Práce s prostorem – scénická kompozice

BIO:

Vystudovala divadelní režii v ruském Čeljabinsku, poté se přestěhovala do St. Peterburgu, kde začala spolupracovat s divadelní skupinou DO-THEATRE. Poté založila skupinu fyzického divadla Teatr Novogo Fronta. Počátky jejich práce se odvíjejí z experimentů na poli mezi vztahem těla herce a prostoru, v němž se pohybuje. Jejich první inscenace Vremja Durak (1994) projela celou Evropu. Skupina se posléze usadila v Praze. Irina Andreeva začala poté vyučovat po celém světě – zabývá se vnitřním pohybem, pohybem emoce, paměti a jejich vnějšími projevy. Od roku 2002 pravidelně spolupracuje s berlínskou divadelní školou Die Etage. Účinkuje s Teatrem Novogo Fronta, ale spolupracuje i s dalšími divadly a skupinami v Česku i v zahraničí.


 

Workshop of African drums - Get into the rhythm! / Jiří Bouda

  • 4.4. Astorka
  • 17.00 - 20.00

Dostaň se do rytmu (rytmika, africké bubny, body music, show...)

S pomocí afrických bubnů djembe proklouzneme do tajů tradičních rytmů Západní Afriky, naučíme se vnímat rytmus celým tělem a rozbubnujeme festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER!

BIO:

Jiří Bouda

Hudební lektor a hráč na řadu melodických a perkusních nástrojů. Od roku 2001 aktivně vystupuje v různých hudebních uskupeních a projektech. Na africkou harfu koru, djembe a balafon se učil u mistrů v západoafrické Guineji a poté v Anglii, Francii a Španělsku. Mezi jeho učitele rytmu a melodie patří Epina Bagoura, Djakali Kone, Famadou Konate, Mohamed Bangoura, Adam Dougty a další. V současné době hudbu skládá, učí děti i dospělé a koncertuje po celé Čr. Vystupuje s bubenickou show Ritmo Factory, skupinou Korajunglejazz, body percussion skupinou Bd beat a podílí se na řadě hudebních projektů Denbaya.


J O G A R E C O V E R Y, JOGAVERY / Christina Smutna

  • 6.4. aula DIFA JAMU 202
  • 15.00 - 16.30

“Muka muka, srdce puká!” SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019 se blíží ke konci. Nezoufejte! A přijďte si naposled odpočinout, nabrat nové síly a pohladit tak svou mysl, srdce i tělo. Stoupni na svoji yogamatku v sobotu 6.4. 15:00-16:30 pod vedením lektorky Christiny Smutny. English and beginner friendly!print Formát pro tisk

TOPlist