Kategorie: Soubory

Academy of Dramatic Art in Zagreb

She Only Came to Use the Telephone

Inscenace She Only Came to Use the Telephone představuje osoby, které chtěly tak moc žít, až vyhořely. Hra je založena na krátkém příběhu I only came to use the phone z kolekce Gabriela Garcia Marqueze Strane Pilgrims. V prostředí psychiatrické léčebny se potkávají čtyři ženy: stará kurtizána, matka, Maria a žena, která prodávala své sny. Jsou to ženy, které byly marginalizovány a které bezpodmínečně milovaly.

Společně tvoří autentický svět podle Márqueze, ve kterém je neobvyklé považováno za bláznivé. Boj proti obyčejnosti je vyjádřen skrze poezii přednášenou jednotlivými postavami. Tyto ženy nejsou bláznivé, ale všechny jsou prohlášeny za šílené. Dalo by se říci, že smyšlené osudy ostatních žen v inscenaci se odrážejí v charakteru Marie. Nicméně lze pozorovat i různé archetypy žen, které jsou viditelné především na Marii. Všichni jsme stejní. Matka. Děvka. Milenka. Prorokyně. Maria dos Prazeres prodávala své tělo. Maria Dolores prodávala svou lásku. Ty jsi prodávala svou vášeň. A já prodávala své sny.

4. 4.  / 17:00
HaDivadlo
90   min.
Autor: Rajna Racz
Režie: Rajna Racz
Jazyk: chorvatština


Akademie dramatického umění (Akademija dramske umjetnosti nebo ADU) je dramatická škola sídlící v Záhřebu. Od jejího založení v 1896, instituce rostla, což vyústilo v její úspěšné spojení s University of Zagreb v roce 1979 spolu s Academy of Fine Arts. Akademie je přední chorvatská škola, která poskytuje vzdělání pro všechny typy profesí souvisejících s divadlem, rozhlasem, televizí a filmovou produkcí. Včetně herců, režisérů, kameramanů a editorů.

Současně je i členem různých mezinárodních asociací, jako je CILECT (Centre International de Liaison des Ecoles de Cinéma et de Télévision), IIRT (Instituto Internationale per la Ricerca Teatrale), IFIRT (International Federation for Theatre Research) a ELIA (European League of Institutes of the Arts).


print Formát pro tisk

TOPlist