Kategorie: Soubory

De La Salle-College of Saint Benilde

OEDIPUS


Je noc. Antigona porušuje rozhodnutí nového krále Théb Kreóna a pohřbívá jeho bratra. Onen bratr, Polynices, je považován za rebela a za zrádce. Kreónův trůn je v ohrožení.
Antigona je přivedena před Kreóna. Hájí se svým morálním závazkem, který převyšuje Kreónovy politické zájmy. Jejich rozhovor se odvíjí na úrovni politické, lidské i morální. Skrze její neústupnost si Kreón uvědomuje, kolik společného má Antigona se svým otcem Oidipem – někdejším Thébským králem, který nevědomky naplnil své proroctví a dopustil se otcovraždy a incestu. Antigona je o své pravdě přesvědčena natolik, že se rozhodne přijmout stejný osud, jaký stihl jejího otce. Tím Kreónovi dává najevo, že s Oidipem sdílí více než jen krev.
Toto nastudování tří slavných Thébských her se zabývá zejména jejich politickým a morálním aspektem, nevyhnutelností proroctví a osudem, který mnohé lidi nutí hledat podstatu pravdy bez ohledu na následky, které to pro ně může znamenat.


3. 4. / 20:00 / 4. 4. / 14:30  
Divadlo na Orlí
60  min.
Autor: Sofokles, Jean Anouilh
Režie: Riki Benedicto
Jazyk: filipínština


De la Salle - vysoká škola svatého Benildy je soukromá katolická škola v Manile na Filipínách a je členskou institucí De La Salle Philippines, sítě 16 škol pod Dele Salle Brothers Philippine District.

Tato katolická vysoká škola  byla založena v roce 1980 a roku 1988 byla přejmenována na univerzitu De La Salle-College Saint Benilde. Od roku 1944 je škola autonomní a roku 2004 nabývá nové a přepracované vize a poslání současně i s názvem, pod kterým ji známe dnes - De La Salle v Saint Benilde.

Škola využívá “learner-centered instruction” a nabízí programy v oblasti umění, designu, managementu a počítačových aplikací. Je první školou na Filipínách, která nabízí tituly i v animaci, digitální filmové tvorbě, řízení exportu, módním návrhářství a merchandisingu, multimediálním umění, hudební produkci, fotografii či informační technologii ve vývoji her.


print Formát pro tisk

TOPlist