ENC: Blindspot

ENC: BLINDSPOT je nová programová linie, vytvořená pro 32. ročník festivalu. Tato programová linka má dát prostor pro prezentaci divadelním oborům mimo činoherní prostředí, jako je fyzické a nonverbální divadlo. Má za cíl doplnit hlavní program a ukázat návštěvníkům festivalu i další dimenze divadla na divadelních školách.
V letošním roce se zúčastní pouze školy z ČR a Slovenska se dvěma vybranými performancemi.

The Impostures of Scapin

Česká republika JAMU
30/03/2022 14:30
DF JAMU 013

Dvě dějství v žánru commedia dell’arte volně inspirována hrou Skapinova Šibalství, která režírují a hrají následující skupiny studentů:
První dějství
Skupina: Lucie Faltusová, Marek Gaj, Kristýna Kučerová, Viktória Lesayová, Aneta Navrátilová
Druhé dějství
Skupina: Jiřina Krásová, Ema Poliaková, Matěj Pour, Barbora Šimová, Barbora Šoganová, Prokop Štěpánek, Monika Štolcová
Druhé dějství bis
Skupina: Marina Cruz Llamas, Leonardo Gaipa, María García Rodríguez, Maksym Maksymchuk, Orkun Türkmen.
Pedagogické vedení: Pierre Nadaud, Dalibor Buš a Petr Svozílek


Decameron

Slovensko VŠMU
30/03/2022  19:00
DF JAMU 202

Společný projekt studentů tance, kamery, střihu a scénografie inspirovaný Boccacciovým dílem Dekameron a izolací studentů v soukromí jejich pokojů během online výuky.

Klasický příběh o deseti mladých lidech, kteří utečou před epidemií hrozivého moru do ústraní, kde přečkávají v tvořivé náladě a díky vyprávění nejrůznějších příběhů, si studenti VŠMU adaptovali do dnešní doby. Izolovaní ve čtverečcích svých počítačů v malých pokojících, přetavují každodenní zkušenost, výzkumy vytvářené v domácím prostředí a vnitřní prožívání do představy hybridního díla, které je všechny vrátí na chodby, učebny a sály VŠMU.

Choreografie: Margaréta Štofčíková
Dramaturgie: Valentýna Wojtovičová, Bára Beinhauerová
Scénografie a kostýmy: Linda Lukáčová, Emma Arnold
Video: Alex Miartuš, Oliver Bahúl, Jakub Jožio, Vincent Šimo, Michal Koštenský, Daniil Havrylov, Rebeka Pernecká, Martin Kralovič, Ema Diehelová, Samuel Alex Jasaň, Matěj Aurel Rojik, Jan Bartoš
Zvuk: Štefan Tomko
Tancují: Anja Naňová, Natália Plesníková, Bára Beinhauerová, Valentýna Wojtovičová, Mária Klára Kapičáková, Helena Jedličková
Pedagogické vedení: Maja Hriešik, Peter Mazalán, Richard Chomo, Šárka Ondrišová