ENC: Visible performances

No problem, No Biggie

30/03/2022 12:00
DF JAMU 203

Režie: Michal Moravec
Dramaturgie, adaptace: Eva Kolomazníková
Hraje: Martin Mihál
Scénografie: Helena Heinrichová
Light Design: Daniel Peprník
Jevištní technologie: Jiří Kubalec
Hudba: Pavel Čeněk Vaculík
Produkce: Hana Haničincová

Monodrama vycházející z uznávané řady autobiografických novel Edwarda St. Aubyna. Patrick Melrose je dvaadvacetiletý muž, pocházející z bohaté britské společenské vrstvy, který se pomocí drog vyrovnává se svojí děsivou minulostí. Životním příběhem Patricka proplouvá jediná otázka: Jak se můžeme odpoutat od minulosti a být schopni žít svůj život nezatížený žádnými vztahy s přízraky svých vzpomínek? Začít žít tady a teď, od znovu a jinak?


Knock, knock. Who's there? Politicians!

31/03/2022 12:00
DF JAMU 013

Režie: Daniela Samsonová
Dramaturgie: Václav Alexa
Hraje: Stanislav Čaban, Hynek Tajovský, Lucie Netopilová
Scénografie: Tereza Porošinová, Tereza Jančová
Světlo, zvuk: Jan Valošek
Produkce: Barbora Čechová

Když na jaře prší, za dvou metrový rozestupy, že už párky nejsou to, co bejvávaly, když v rádiu hraje jen pop, když mě večer bolí záda, když jsem sám/sama, když si nemůžu vzpomenout na heslo u Netflixu, když zapomenu vrátit knížky do knihovny, když nemám s kým mluvit, když piju, když si neumyju ruce, když křičím – kdo za to může? Co se stane, když tě někdo zavře a zahodí klíč. Co když se tohle stane s celým světem. Co nás tolik frustruje na čtyřech stěnách? Co ty pověstné příkopy, kdo je prohlubuje? Proč jsme sami? Kdo nás zavřel? Kdo zahodil klíč? Kdo za to všechno může? Kdo má moc? Kdo už toho má dost? Kdo je kdo? Co dál? Co teď? Ťuk, ťuk. Kdo tam?


II.second

31/03/2022 18:00
DF JAMU 203

Autor, režie a dramaturgie: Bára Viceníková
Hraje: Andrea Hodíková
Scénografie, kostýmy: Adéla Szturcová
Světla, zvuk: Dominika Němcová
Produkce: Anežka Hanáčková

Královna? Měla bych být královna? (nakrucuje se, koketuje, pak jí spadne úsměv.) Alžběta II. Margaret, ta druhá, to jsem já. Margaret, drahoušku, dělej si co chceš, ale nepřeháněj to. (uvolnění.) Je to absurdní. (zvážnění.) Narodit se v cíli. Mít všechno, po čem žena této doby touží. Slávu a peníze. Slávu díky přiřčenému titulu, a peníze, kterými si koupili moji svobodu.