Workshopy

BASTL Instruments

30/03/2022 16:00–19:00
DF JAMU 106

Kapacita omezená

Úvod do syntezátorů, jak se tvoří elektronické zvuky a hudba pod vedením Nikol Štrobachové.
Vlny, špagety, obálky. To jsou jedny z pojmů, které slyšíme ve spojitosti s elektronickými hudebními nástroji. Od 60. let se lidé snaží překračovat hranice možností syntetických zvuků a nástrojů. Nicméně v základu se jedná o principy, které se opakují, a tak dávají základ pro pochopení většiny z nich. A nejen o tom se budeme bavit.
Workshop je rozdělený do dvou částí. V první si povíme o základních pojmech používaných v analogové i digitální syntéze, o zvuku a jeho vlastnostech, typech nástrojů a představíme si několik synťáků, které pak v druhé části můžete vyzkoušet a zahrát si na ně. Těšit se můžete třeba na microGranny, modulární syntezátor, biosenzor MidiSprout, klapky, Digitakt a další!
Workshop je vhodný pro začátečníky.
Sluchátka s sebou.


Studio Scala – Animace

01/04/2022 | 14:00–17:00
DF JAMU 106

Zajímavá Vás, jak vzniká animovaný film? Chcete poodhalit zákulisí výroby animovaných filmů a vytvořit si vlastní krátký film?

Studio Scala si pro Vás v rámci festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2022 připravilo dílnu, kde se seznámíte s technikou klasické ruční animace. Výsledkem dílny budou krátké animované klipy, které Vám poté zašleme na e-mail.